آژانس مسافرتی ساتراپ سیر

تور مارماریس

چرا به مارماریس سفر کنیم ؟

مارماریس شهری بندری در سواحل دریای مدیترانه است که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد. این شهر یکی از مکان‌هایی است که در هر زمینه‌ای حرفی برای گفتن دارد: سواحل زیبا، قایقرانی عالی، ورزش‌های ماجراجویانه، روستوران‌های برتر، زندگی شبانه پرجنب و جوش، آفتاب مدیترانه‌ای و ... ؛ تاریخ‌ مارماریس نیز بحثی مفصل و جدا است. کمتر جایی را در این کره‌ی خاکی می‌توان یافت که چنین زیبایی تاریخی داشته باشد.  در این شهر بناهای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیاری وجود دارد که چندین روز باید وقت صرف کنید تا تمامی زیبایی‌های آن را از نزدیک لمس کنید.

آب و هوای مارماریس

آب و هوای مارماریس، گرم و معتدل است. میزان بارش باران مارماریس، در زمستان بسیار بیشتر از تابستان است. متوسط دمای سالانه مارماریس حدود 18.8 درجه سانتی گراد و میانگین میزان بارش سالانه مارماریس حدود 926 میلی متر می باشد. کمترین میزان بارش مارماریس در ماه آگوست و بیشترین میزان بارش مارماریس در ماه دسامبر اتفاق میفتد. گرمترین ماه مارماریس، ماه جولای (با متوسط دمای 27.9 درجه سانتیگراد) و سردترین ماه مارماریس، ماه ژانویه (با متوسط دمای 10.8 درجه سانتیگراد) می باشد.


بهترین زمان سفر دبه مارماریس

بهترین زمان سفر به مارماریس، فصل بهار و پاییز (از آوریل تا اکتبر) می باشد. بطور کلی آب و هوای مارماریس در فصل بهار و پاییز بسیار مطبوع است و بیشتر گردشگران این فصل را برای سفر به مارماریس انتخاب می کنند. تور مارماریس در این فصل ها طرفداران بیشتری دارد.

جاذبه های گردشگری مارماریس

مارماریس جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که با برخی از انها شما را آشنا خواهیم کرد
قلعه مارماریس : قلعه ی مارماریس در دوران اسکندر کبیر و در سال ۱۵۲۲ از طرف سلطان سلیمان عثمانی بازسازی شده و توسعه یافته و تعمیرگردیده است.
بازار بزرگ : اگر به شهر مارماریس سفر کردید حتما سری به بازار بزرگ آن که دارای ۱۰۰۰ مغازه ی کوچک است بزنید. در این بازار می توانید
تور تفریحی با قایق : روزانه صدها قایق کوچک و بزرگ در منطقه بازار و مناطق مختلف مارماریس، از لنگرگاه اصلی عازم دریا می شوند.
سواحل مارماریس : اکثر پلاژها در ترکیه تمیز و مرتب هستند زیرا دستفروش ها اجازه ی دستفروشی را در پلاژها  ندارند و شما در پلاژها دستفروشی نمی بینید. 

اقامت در مارماریس

تعداد زیادی  هتل در شهر مارماریس می باشد و شما می توانید برای اقامت  در نوروز 98 مارماریس یکی از هتل های ارزان قیمت تا یک هتل  لوکس را انتخاب کنید. هتل های شهر مارماریس بسته به امکاناتی که برای مسافران فراهم می کنند دارای قیمت های متفاوتی هستند.در اینجا با برخی از انها شما را آشنا خواهیم کرد

هتل بلو بی پلاتینیوم: هتل بلو بی پلاتینیوم یک هتل ۵ ستاره و لوکس در مارماریس است که این هتل نیز همانند این شهر زیبا نیلگون و آبی‌رنگ است. با قدم گذاشتن در لابی هتل و بخش‌های دیگر آن، به راحتی متوجه اسمی که این هتل دارد می‌شوید

هتل دی ریزورت گرند آزور مارماریس: هتل دی ریزورت گرند آزور مارماریس هتلی ۵ ستاره و لوکس است که در سال ۲۰۱۳ به‌طور کامل بازسازی شد. از این هتل تا ساحل کمتر از ۳ دقیقه پیاده‌روی فاصله است.
هتل گرین نیچر ریزورت اند اسپا : هتل گرین نیچر ریزورت اند اسپا هتلی ۵ ستاره و لوکس در مارماریس است که شما با قدم گذاشتن در محوطه زیبای آن شیفته آن خواهید شد که تنها ۵۰۰ متر با ساحل فاصله دارد. نورپردازی‌هایی که در این هتل و در بخش‌های مختلف آن انجام شده، آن را در شب زیباتر و باشکوه‌تر کرده است.

فرودگاه های مهم مارماریس

گردشگران تور مارماریس از طریق فرودگاه بین المللی دالامان (Dalaman Airport) می توانند به این شهر سفر کنند.
فرودگاه بین المللی دالامان دارای یک باند فرود از جنس سنگفرش بوده که طول آن حدود 9840 متر می باشد و در کشور ترکیه و شهر مارماریس واقع است.
این فرودگاه کد یاتا ندارد اما کد ایکائو آن DLM می باشد.
فرودگاه دالامان در 100 کیلومتری شهر مارماریس و 50 کیلومتری مرکز آن قرار گرفته و نزدیک ترین فرودگاه به این شهر می باشد. دومین فرودگاه نزدیک به شهر مارماریس، بعد از فرودگاه دالامان، فرودگاه رودس یونان است که در 53 کیلومتری آن قرار دارد.