آژانس مسافرتی ساتراپ سیر

تور استانبول

چرا به استانبول سفر کنیم ؟

استانبول بزرگترین و مهم ترین شهر ترکیه است. شهری با جاذبه های تاریخی فراوان ، بازارهای سنتی و مدرن ،استانبول تلفیقی از فرهنگ و تاریخ را در خود جای داده که این ویژگی سبب می شود جذابیت های بسیاری برای گردشگران از سراسر دنیا داشته باشد. بهترین تور استانبول را در ساتراپ سیر جستجو کنید.

آب و هوای استانبول

شهر استانبول در نیم کره شمالی و در نزدیکی دریای مرمره واقع شده است و در نتیجه تحت تاثیر اقلیم های متنوعی چون اقیانوسی، مدیترانه ای و نیمه استوایی و شرجی قرار می گیرد
استانبول در تابستان هوایی صاف و آفتابی دارد و برای گردشگران بهترین زمان برای استفاده از ساحل  و دریا است. دمای هوای تابستانی استانبول در روز 27 درجه و در شب 18 درجه است. 
زمستان های استانبول زمان استفاده از ارزانترین قیمت تور استانبول است که هوا سرد و مرطوب است به همین دلیل گردشگران کمتری در این فصل که دمای هوای استانبول در روز 7 و در شب 2 درجه است به این شهر مراجعه می کنند.
بهترین زمان سفر به استانبول
بهار: استانبول در این زمان روزها گرم‌تر می‌شود و شب‌ها خنکایی ملایم و دوست داشتنی دارد. 
تابستان: روزهای تابستانی استانبول گرم و مرطوب است. گرچه اغلب ساکنان شهر برای فرار از دست گرما به جزایر نزدیک و سواحل روی می‌آورند، اغلب گردشگران تابستان را برای سفر به استانبول انتخاب می‌کنند.
پاییز: دمای هوا در فصل طلایی برگ‌ ریز استانبول بسیار دلپسند و مطلوب است.
زمستان: روزهای زمستانی استانبول سرد و برفی اند. میانگین دمای روزانه بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد است و بارش ملایم برف هم دور از انتظار نیست.
به طور کلی استانبول و ترکیه‌ی اروپایی، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد ، همراه با بارش برف دارند.

جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول  جاذبه هایی تاریخی و تفریحی زیادی دارد که برخی از آن ها را ذکر می کنیم: 

۱- ایا صوفیه استانبول | Hagia Sophia: بی شک یکی از مهم ترین و باشکوه ترین سازه های تاریخی استانبول، ایا صوفیه است که در قرن ششم میلادی و توسط پادشاهی رومی ساخته شد. این ساختمان در دوره امپراتوری روم شرقی کلیسا و در زمان حکومت عثمانی ها مسجد بود. در حال حاضر ایا صوفیه به عنوان موزه استفاده می شود.

۲- کاخ توپکاپی استانبول | Topkapi Palace: کاخ توپکاپی، بزرگ ترین و نخستین کاخ عثمانی استانبول است که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شد. این کاخ در موقعیتی استراتژیک و به گونه ای ساخته شده که از شمال با گلدن هورن، از جنوب با دریای مرمره و از شمال شرق با پل بسفر احاطه شده است.

۳- مسجد سلطان احمد | Sultan Ahmed Mosque: از باشکوه ترین و خوش عکس ترین بناهای ترکیه، مسجد آبی است. این مسجد که به دستور سلطان احمد اول ساخته شده، به نام سلطان احمد شناخته می شود؛ اما به سبب کاشی های آبی و جذاب درون ساختمانش، به عنوان مسجد آبی شهرت یافته است.

۴- باسیلیکا سیسترن | Basilica Cistern: با یکی از جاذبه های تاریخی و غیر منتظره استانبول طرف هستید. باسیلیکا سیسترن در واقع سرداب کلیسایی است که در قرن ششم میلادی ساخته شده و آب شهر قسطنطنیه و کاخ امپراتور را تامین می کرده است.

۵- کاخ دلمه باغچه استانبول | Dolmabahce Palace: کاخ دلمه باغچه در اواسط قرن ۱۹، درست در نزدیکی بسفر ساخته شد و پس از آن توانست جای کاخ توپکاپی را پر کند. کاخ دلمه باغچه به سبک نئوباروک و در قرن نوزدهم میلادی توسط معمار ارشد دربار عثمانی ساخته شد.

اقامت در ترکیه

برای گردشگران و مسافران در استانبول هتل های لوکس و ارزان قیمت  با امکانات متقاوت وجود دارد در اینجا تعدادی از هتل های استانبول نامبرده میشود:

  • هتل چراغان پالاس کمپینسکی 
  • هتل رادیسون بلو شیشلی 
  • هتل پنج ستاره فور سیزن بسفروس
  • هتل کراون پلازا هاربیه

فرودگاه مهم استانبول

استانبول دو فرودگاه بین المللی دارد. اولین فرودگاه آتاتورک میباشد که فرودگاه قدیمیست اما بعد از اینکه صنعت گردشگری در استانبول رونق گرفت و تعداد گردشگران بیش از ظرفیت فرودگاه آتاتورک شدفرودگاه سابیها جایگزین این فرودگاه شد فرودگاهی که در مقایسه با آتاتورک شاید چندان معروف نباشد.