آژانس مسافرتی ساتراپ سیر

تور کاپادوکیا

کاپادوکیا

سفربه کاپادوکیا | سفر به شهر بالن‌ها

اگر به دنبال شهری تاریخی ، افسانه‌های غم انگیز و باستانی و تجربه‌ی جدید هستید کاپادوکیا منطقه دلخواه شماست. جایی که تاریخ و گذشته‌ی انسان های زیادی در زیر بلندی های آناتولیا مدفون شده است. شهر کاپادوکیا در ارتفاعات منطقه آناتولی ترکیه و بین دو شهر گورمه و کاوسین قرار گرفته است. کاپادوکیا به معنای سرزمین اسب‌های زیبا می‌باشد. شهر سنگی کاپادوکیه ترکیه پر از صخره‌هایی است که در میان‌شان کلیساهای عهد بیزانس و پناهگاه‌هایی به قدمت تاریخ فرار مسیحیان از دست ظلم و ستم رومیان باستان وجود دارد. در گذشته‌ی کاپادوکیا مردم برای فرار از ستم رومیان، به این پناهگاه‌ها مراجعه می‌کردند. ساتراپ سیر در این صفحه تورهای منتخب کاپادوکیا را معرفی می‌کنیم و لیست قیمت تور کاپادوکیا را به صورت روزانه آپدیت میکنیم .جهت رزرو تورهای ترکیه و تور کاپادوکیا با کارشناسان ساتراپ سیر تماس بگیرید .

کاپادوکیا شهری پر از جاذبه های متفاوت

کاپادوکیای ترکیه علاوه بر تاریخی بودن و جالب بودن از لحاظ ساختار معماری و تاریخی، دارای جذابیت های متفاوت زیادی است که می‌تواند هرگردشگری را به خود جذب کند و مطئمنا ارزش یک بار سفر را برای همه دارد.

بالن سواری در کاپادوکیا

هر شهر در دنیا مشخصه ی خاص خودش را دارد مثلا همه کوالالامپور را با برج های دوقلو می‌شناسند. بالن سواری در کاپادوکیا اصلی ترین و بارزترین مشخصه‌ی کاپادوکیا در ترکیه است. شاید بتوان گفت از نظر بالن سواری در دنیا شهر کاپادوکیا جزو سه شهر اول دنیاست.آژانس ساتراپ سیر مجری مستقیم تورهای کاپادوکیا و ترکیبی ترکیه میباشد .

به هر حال با سفر به کاپادوکیا نمی‌توان این لذت را از دست داد که بر فراز شهرهای زیرزمینی و صخره های قارچ شکلی که بر اثر فوران آتش فشان بوجود آمده اند سوار بر بالن پرواز کرده و در هوای گرگ و میش به تماشای طبیعت بی نظیر این منطقه نپرداخت.

هزینه ی بالن سواری در ترکیه کمی گران است و معمولا باید به صورت گروهی از بالن استفاده کنید تقریبا بین 12 الی 16 نفر در هر بالن امکان سوار شدن دارند و اصلا نیازی به ترس نیست چرا که  خلبان های کاربلد، هدایت این بالن ها را بر عهده دارند.

تور کاپادوکیا

بالن سواری در تور کاپادوکیا

پارک ملی گورمه کاپادوکیا

پارک ملی گورمه در سال 1985 به لیست میراث ملی ترکیه اضافه شد. این منطقه 40 کیلموتر وسعت دارد و پر است از جاذبه های طبیعی و تاریخی که شما را ساعت ها غرق در تماشای خود میکند.

شهر زیر زمینی کایماکلی کاپادوکیا

مشهورترین شهر زیرزمینی که قدمت آن به دوران بیزانس می‌رسد، شهر زیر زمینی کایماکلی است. این شهر زیر زمینی که در زمان حمله اعراب و ایرانیان به مسیحیان ساخته شده بود از هشت طبقه تشکیل شده است که اتاق‌های زیرزمینی آن به وسیله تونل به یکدیگر متصل هستند، اکنون چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص داده شده است. شهر زیرزمینی کایماکلی بزرگترین شهر زیرزمینی کاپادوکیا است که از سال 1964 پذیرای گردشگران کاپادوکیا و ترکیه است.

اسب سواری در کاپادوکیا

همانطور که در بالا اشاره کردیم معنی اسم این شهر، سرزمین اسب های زیباست. یکی از جذاب ترین بخش های سفر به کاپادوکیا، اسب سواری بر روی اسب های عرب و آناتولی است و همچنین کشف طبیعت بکر این منطقه سوار بر اسب های تعلیم داده شده.

دره سرخ کاپادوکیا:

در بین روستای گورمه و کاوسین دره‌ی زیبای سرخ قرار گرفته است. صخره‌های این دره که به رنگ‌های زرد، صورتی و نارنجی هستند درون آنها کلیساهایی وجود دارد که قدمت آنها به عهد بیزانس می‌رسد. همچنین در بین این صخره‌ها زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به بومیان آن منطقه می‌باشد.

جغرافیای کاپادوکیا ترکیه

کاپادوکیا در ترکیه بر روی بلندی های آناتولیا و در مرکز این منطقه قرار گرفته ات. تپه ها ، صخره های عجیب و غریب و دره های این منطقه بر اثر برخورد باران و فرسایش خاک کوه ها هر کدام از شکل های خاص مخصوص به خود برخوردار هستند .