آژانس مسافرتی ساتراپ سیر

تور قونیه

تور قونیه بزرگداشت مولانا

قونیه در مرکز کشور ترکیه و در شمال استان آنتالیا و جنوب آنکارا قرار دارد. شهر قونیه از گذشته و بخاطر حضور پدر مولانا، یکی از مراکز تدریس علوم دینی بود. بعد از فوت پدر مولانا، خود وی به تدریس علوم دینی در مساجد و مدارس قونیه پرداخت. دیوان کبیر و مثنوی معنوی از آثار شاخص این فقید بزرگ محسوب می گردند. مولانا در سن 59 سالگی در قونیه فوت کرد و مقبره او در آنجا ساخته شد که سالانه علاقه مندان زیادی را بسوی خود می کشاند.

هر ساله در ایام بزرگداشت مولانا مراسم نمادین رقص سماع در سالنی که به همین منظور در قونیه ساخته شده است، در چندین شب متوالی برگزار می گردد. در این مراسم ابتدا اشعاری از مثنوی به زبان ترکی خوانده می شود. سپس موسیقی با اجرای تک خوانی به زبان ترکی اجرا می گردد و دراویش با لباس های بلند سفید و دامن چین دار و کلاه های بلند نمدی، یکی پس از دیگری به دنبال مولا یا مراد خود ظاهر شده و پس از ادای احترام، شروع به چرخیدن می کنند. حرکات موزون مشخصه ی اصلی سماع است. در ابتدا دست ها روی شانه قرار داشته، پس از چند چرخش، دست ها تدریجاً باز شده و در دو طرف قرار می گیرد. دست راست بالا و دست چپ پایین تر قرار می گیرد. دراویش در حین چرخش سر را به یک طرف خم می کنند و گاهی چشم ها را می بندند و به عالم خلسه فرو می روند و این چرخش می تواند بسیار طولانی باشد (گاهی تا ساعت ها به طول می انجامد). در ادامه عکس هایی از این مراسم را مشاهده می نمایید.

تاریخ برگزاری مراسم بزرگداشت مولانا در قونیه

تور قونیه بزرگداشت مولانا  با برنامه های بسیار ویژه و خاص در تاریخ 19 الی 26 آذر در شهر قونیه ترکیه برگزار می گردد.

قیمت تور قونیه بزرگداشت مولانا

تور قونیه ویژه بزرگداشت مولانا در دو پکیج مختلف زمینی و هوایی و بصورت تخصصی توسط "شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساتراپ سیر" برگزار می شود:

تور قونیه بزرگداشت مولانا (زمینی(

این تور زمینی امسال برای اولین بار و بصورت تخصصی توسط آژانس مسافرتی ساتراپ سیر برگزار می گردد:

خدمات: اتوبوس 25 نفره توریستی وی آی پی، اقامت در هتل 4 ستاره (Bera Hotel) همراه با صبحانه، بیمه مسافرتی، لیدر فارسی زبان، استفاده رایگان برنامه های موسیقی عرفانی، یک گشت شهری (بدون ناهار) .