آژانس مسافرتی ساتراپ سیر

مکانهای دیدنی استانبول

06 فروردین ، 1398
شکوه
0 کامنت
تگ ها :
مکانهای دیدنی استانبول
مکان های دیدنی موجود در شهر استانبول واقع در کشور ترکیه موجب شده تا اولین گزینه سفر به خارج از کشور برای جهانگردان زیادی به خصوص مردم کشور ایران تور استانبول باشد،اماکنی که همگی در طول اتفاقات تاریخی بسیار پر پیچ و خمی به وجودآمده اند.اماکنی که در محله های سلطان احمد و بیازیت،تکسیم،اسکودار،گالاتا و ایوب قرار دارند و دیدن هریک از این جاذبه های تاریخی و طبیعی شما را هیجان زده خواهد کرد. کشور ترکیه که از دوبخش اروپایی و آسیایی تشکیل شده است دارای آب و هوایی دلچسب که دلیلی جز نزدیک بودنش به دریای مدیترانه،مرمره و...نیست. در این مقاله شما را با برخی از مشهور ترین اماکن شهر استانبول آشنا می کنیم

مسجد ایا صوفیه استانبول
کمتر کسی است که به قصد تفریح و گردش با تور ارزان استانبول سفر کند و از این مسجد زیبا دیدن نکند مسجدی که در محله سلطان احمد نمادی جذاب برای این شهر ساخته است. معماری و نقوش این مسجد اسرار آمیز بدون شک شما را جا دو خواهد کرد. از معماری این مکان که بگذریم مقبره بزرگ و پر شکوه 5 پادشاه و ستونی به نام ستون غم انگیز را خواهید دید و حفره ای بر روی این ستون است که مردم شهر ئرزمان های قدیم معتقدبودندکه درشفابخشی اثرمی گذارد ومردم درگذشته درهنگام بیماری انگشتشان را درحفره می گذاشتند تا بیماری ازآن ها دور شود و شفا پیدا کنند.
 
مسجد احمد استانبول
مسجدی در محله سلطان احمد که به علت کاشی های آبی رنگی که در سقف این مسجد کار کرده اند،این مسجد را مسجد آبی می نامند. مناره های بلندی که در این مسجد ساخته شده اند،زیبایی ویژه ای رابه این مسجد بخشیده اند. زیبایی که از دورترین نقطه این شهر هم مشهود است.چیزی که زیبایی این مسجد را چند برابر کرده سقف های گنبدی شکلی هستند که مثل یک آبشار در زیر هم قرار گرفته اند. دیدن غروب آفتاب در این مکان برای شما بسیارلذت بخش خواهد بود.
 
قصر توپ کاپی استانبول
این قصر زیبا در منطقه سلطان احمدقراردارد که با تنگه بسفور و شاخ طلایی سه راس یک مثلث را تشکیل داده اند. که عثمانی ها از اوایل قرن 15 تا اواسط قرن 19در آن سلطنت کرده اند. هنگامی که به این قصرمی روید دیدبسیار عالی و خوبی به تنگه دارید. در وسط این کاخ یک عمارت قراردارد که لباس یا ردای پیامبر (ص) در آن نگهداری می شود علاوه براین دیدن مطبخ یا آشپزخانه های قدیمی و موزه جواهرات و ابزارهایی که برای سلطان ها بوده است،برای شما جالب خواهد بود.
 
بازار بزرگ استانبول
اگر در کنار تفریح و دیدن جاذبه های دیدنی خواهان خرید مناسب و اقتصادی هستید حتما به بازار بزرگ استانبول سربزنید.بازاری که علاوه بر کالاهای باکیفیت و جذاب دارای فضایی زیباست و شما بادیدن مغازه های زیادورستوران های لوکس وفواره ها و مساجد آن شگفت زده خواهید شد ولی نکت قابل توجه این است که محصلات چرمی و سوغاتی وجواهراتش زبان زد ومعروف می باشد.
 
برج گالاتا استانبول
برجی مرتفع و هیجان و انگیز در محله گالاتای زمانی که دراین برج هستید چشم اندازی 360 درجه به اطرافتان دارید. همچنین ازبالای این برج می توانید جزایر زیبا و سحر آمیز پرنسس را ببینید و لذت ببرید و از خوردن یک قهوه ترک خوش عطر و بو در کافی شاپی که در طبقه آخر قراردارد بیشترلذت ببرید. با رفتن به این مکان تفریحی به صرفه و تکرار نشدنی خواهید داشت.
 
روملی حصار استانبول
اگر می خواهید لذت گشت و گذارتان را در منطقه تنگه سفر تکمیل کنید بعد از رفتن به دلما باغچه و ساحل روملی حتما به روملی حصار بروید.
 
کلیسای چورا استانبول
کلیسایی بی همتا وحیرت انگیز که ازدوران بیزانس به جای مانده است وبعد از آن اسلام در استانبول رایج شد آن را به مسجد تبدیل کردند و مسلمانان در این محل به عبادت خدای یگانه می پرداختند. جذابیت این مکان به دلیل نقاشی ها و آثار و نقوش تاریخی که در دوران بیزانس برروی در دیوارهای اینجا کشیده شده است این کلیسا هم دارای شش گنبد زیباست و در فاصله کمی تامساجد سلطان احمد قرار گرفته است.
 
موزه هنر استانبول
پس ازدیدن کاخ توپ کاپی فرصت خوبی است تا ازموزه پرطرفدارودلربای هنردیدن کنید.یکی ازویژگی های این موزه دراین است که دربرگیرنده مجموعه ای ازاطلاعات راجع به دنیای هنرمدرنیته ترکیه است ودارای بخش های مختلفی مثل: سینما،گالری،کافه وفروشگاه است که پیشنهادمی کنیم تا ازین بخش ها هم دیدن کنید.
 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی